0
%7
Pratik Çalışma Kitabı – II Ceza Muhakemesi Hukuku Seçkin Yayınevi Veli

Açıklamalı – ŞematikPratik Çalışma Kitabı – II Ceza Muhakemesi Hukuku

Liste Fiyatı : 45,90
İndirimli Fiyat : 42,69
Kazancınız : 3,21
Pratik Çalışma Kitabı – II Ceza Muhakemesi Hukuku
Pratik Çalışma Kitabı – II Ceza Muhakemesi Hukuku Açıklamalı – Şematik
Seçkin Yayınevi
42.69

Açıklamalı Şematik Pratik Çalışma Kitabı serisinin "Ceza Muhakemesi Hukuku" başlıklı ikinci kitabının 12. baskısında, 11. baskıdan sonra gerçekleşen mevzuat değişiklikleri gerek konu özetlerine gerekse pratik çalışma cevaplarına işlenmiştir. Bununla beraber konunun pratik bir şekilde pekiştirilmesini kolaylaştıran şematik anlatımlar, çözümlü ve çözümlenmemiş pratik çalışmalar güncellenmiş ve gözden geçirilmiştir. Ayrıca kitabın kendine özgü çizgisi dolayısıyla lisans öğrenimi dışında, meslek sınavlarına hazırlıkta da tercih edilmesi nedeniyle geçmiş yıllarda meslek sınavlarında çıkmış ve ceza muhakemesi hukukuyla ilgili olan önemli sorulara cevaplarıyla birlikte yer verilmiştir. Pratik çalışma kitabında yer alan konu özetlerinin ayrıntıları için aynı yazarların "Ceza Muhakemesi Hukuku" kitabının 10. baskısı (2017) dikkate alınmalıdır.

Konu Başlıkları
Konulara İlişkin Özet Açıklamalar
Çözümlü ve Çözümlenmemiş Pratik Çalışmalar
Yargı Kararları
Önceki Yıllara Ait Çıkmış Sınav Soruları ve Çözümleri
Test Soruları ve Yanıtları
 • Açıklama
  • Açıklamalı Şematik Pratik Çalışma Kitabı serisinin "Ceza Muhakemesi Hukuku" başlıklı ikinci kitabının 12. baskısında, 11. baskıdan sonra gerçekleşen mevzuat değişiklikleri gerek konu özetlerine gerekse pratik çalışma cevaplarına işlenmiştir. Bununla beraber konunun pratik bir şekilde pekiştirilmesini kolaylaştıran şematik anlatımlar, çözümlü ve çözümlenmemiş pratik çalışmalar güncellenmiş ve gözden geçirilmiştir. Ayrıca kitabın kendine özgü çizgisi dolayısıyla lisans öğrenimi dışında, meslek sınavlarına hazırlıkta da tercih edilmesi nedeniyle geçmiş yıllarda meslek sınavlarında çıkmış ve ceza muhakemesi hukukuyla ilgili olan önemli sorulara cevaplarıyla birlikte yer verilmiştir. Pratik çalışma kitabında yer alan konu özetlerinin ayrıntıları için aynı yazarların "Ceza Muhakemesi Hukuku" kitabının 10. baskısı (2017) dikkate alınmalıdır.

   Konu Başlıkları
   Konulara İlişkin Özet Açıklamalar
   Çözümlü ve Çözümlenmemiş Pratik Çalışmalar
   Yargı Kararları
   Önceki Yıllara Ait Çıkmış Sınav Soruları ve Çözümleri
   Test Soruları ve Yanıtları
   Stok Kodu
   :
   9789750244834
   Boyut
   :
   16x24
   Sayfa Sayısı
   :
   487
   Basım Yeri
   :
   Ankara
   Baskı
   :
   12
   Basım Tarihi
   :
   2017 Eylül
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   1. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
Yorum yaz
YILDIRIM E. - 06.05.2018 00:28
Gerçekten ozer hocayla dersler daha bir anlaşılır oluyor
Başak T. - 12.03.2018 16:09
bilgileri tazelemek adına güzel bir çalışma hazırlanmış..
Hasan h. - 22.02.2018 11:06
Ceza muhakemesi bilgilerini pekiştiren verdiği uygulamalarla kafada kalıcılaştıran bir pratik kitabı ve tabi Veli hoca ayrıcalığı ile
Veli Özer Özbek

Prof. Dr. Veli Özer ÖZBEK

 

Veli Özer ÖZBEK 1987 yılında DEÜ Hukuk Fakültesini bitirdi. Avukatlık stajından sonra 1989 yılında DEÜ Hukuk Fakültesine Araştırma Görevlisi olarak girdi. “Ceza Muhakemesi Hukukunda Koruma Tedbiri Olarak Arama” konulu teziyle 1991’de Yüksek Lisansını, “Ceza Hukukunda Suçtan Doğan Mağduriyetin Giderilmesi” konulu teziyle 1997’de doktorasını tamamladı. 2004 yılında “Organize Suçlulukla Mücadelede Kullanılan Gizli Görevlinin Görevin Gerektirdiği Suçlar Bakımından Cezalandırılabilirliği” konulu teziyle doçent oldu. Doktora sırasında Alman DAAD bursu ile 1993-1994 yıllarında Almanya’nın Köln, doçentlik çalışması amacıyla Alexander von Humboldt bursu ile 2000-2001 yılları arasında yine Almanya’nın Giessen şehrinde bulundu. 2006-2008 yılları arasında Cezaevi İzleme Kurulu üyesi olarak görev yaptı.

 

Fakülte yönetim kurulu, fakülte kurulu üyeliği ve dekan yardımcılığı, Adalet Meslek Yüksek Okulu Müdürlüğü görevlerinde bulundu. DEÜ Hukuk Fakültesi yanında, DEÜ Adalet Meslek Yüksekokulu, DEÜ İİBF Kamu Yönetimi, Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi, Gediz Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve Bosna-Hersek Travnik Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde dersler verdi. 2006 yılında Alexander von Humboldt Vakfı’nın sağladığı burs ile 3 ay süreyle Köln Üniversitesi Uluslararası Ceza Hukuku Enstitüsünde, yine aynı vakfın sağladığı burs ile 2014 yılında 2 ay süreyle Berlin Humboldt Üniversitesi’nde araştırmalar yaptı. Halen DEÜ Hukuk Fakültesi Ceza ve Ceza Muhakemesi Hukuku Anabilim Dalı Başkanıdır. Aynı zamanda DEÜ Hukuk Fakültesi dekanı olarak görev yapmaktadır. Ceza ve Ceza Muhakemesi Hukuku ile İnfaz Hukuku alanında çok sayıda kitap, makale ve tebliği bulunmaktadır.

Kapat