0
%7
Yasama Erki ve Kural Koyma Faaliyetinin Belirleyicileri Adalet Yayınev Yasama Erki ve Kural Koyma Faaliyetinin Belirleyicileri Adalet Yayınev

Yasama Erki ve Kural Koyma Faaliyetinin BelirleyicileriTemsili Demokratik Sistemde

Liste Fiyatı : 53,00
İndirimli Fiyat : 49,29
Kazancınız : 3,71
Taksitli fiyat : 9 x 6,46
%7
Temin süresi 3 gündür.
Yasama Erki ve Kural Koyma Faaliyetinin Belirleyicileri
Yasama Erki ve Kural Koyma Faaliyetinin Belirleyicileri Temsili Demokratik Sistemde
Adalet Yayınevi
49.29

"Tarihsel değişim sürecinin kırılma anlarından birini ifade eden ulus egemenliği ilkesi, temsilî sistemin demokratikleşmesi yönünde bir dönüşüm geçirmesine yol açmıştır. Elinizdeki çalışma, yönetim aygıtının yeni ve farklı kurumsal yapılanışının temel unsurunu oluşturan yasama erkinin modern devlet örgütlenmesindeki konumlanışı bağlamında kural koyma faaliyetini ele almaktadır. Dünya üzerinde yer ve zaman itibarıyla yaygın olduğu kadar derin bir geçmişe ve uygulama deneyimine sahip olan yasama erkinin, Türkiye coğrafyası bakımından gelişim süreci de azımsanmayacak bir uygulama olgunluğuna sahiptir. Kural koyma işlevinin yerine getirilmesinin niteliksel, yapısal ve kurumsal dönüşümünün incelendiği bu çalışmanın Türkiye boyutu, İmparatorluk ve Cumhuriyet dönemlerini kapsayacak biçimde ikili bir dönem ayrışması temeline dayandırılmıştır." (Tanıtım Yazısı)

 • Açıklama
  • "Tarihsel değişim sürecinin kırılma anlarından birini ifade eden ulus egemenliği ilkesi, temsilî sistemin demokratikleşmesi yönünde bir dönüşüm geçirmesine yol açmıştır. Elinizdeki çalışma, yönetim aygıtının yeni ve farklı kurumsal yapılanışının temel unsurunu oluşturan yasama erkinin modern devlet örgütlenmesindeki konumlanışı bağlamında kural koyma faaliyetini ele almaktadır. Dünya üzerinde yer ve zaman itibarıyla yaygın olduğu kadar derin bir geçmişe ve uygulama deneyimine sahip olan yasama erkinin, Türkiye coğrafyası bakımından gelişim süreci de azımsanmayacak bir uygulama olgunluğuna sahiptir. Kural koyma işlevinin yerine getirilmesinin niteliksel, yapısal ve kurumsal dönüşümünün incelendiği bu çalışmanın Türkiye boyutu, İmparatorluk ve Cumhuriyet dönemlerini kapsayacak biçimde ikili bir dönem ayrışması temeline dayandırılmıştır." (Tanıtım Yazısı)

   Stok Kodu
   :
   9786053005865
   Boyut
   :
   16 x 23,5 cm
   Sayfa Sayısı
   :
   223
   Basım Yeri
   :
   Ankara
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   Ekim 2018
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapaklı
   Kağıt Türü
   :
   I.Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   Temsil    Demokratik    Sistem    Yasama    Erk    Kural    Koyma    Faaliyet    Belirleyici    9786053005865   
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat