0

Aracı Hizmet Sağlayıcıların Yükümlülükleri Nelerdir?

 

  • ‘’Aracı hizmet sağlayıcı, elektronik ticaret ortamı sunduğu Hizmet Sağlayıcıya ilişkin bilgilerin, Hizmet Sağlayıcıya tahsis edilen alanda gösterilebilmesi ve güncellenebilmesi için gerekli teknik imkânları sağlar.

 

  • Aracı Hizmet Sağlayıcı, Hizmet Sağlayıcının elektronik ticaret faaliyetine başlamasından önce Yönetmelik kapsamında vermesi gereken bilgileri vermesini sağlar.

 

  • Aracı Hizmet Sağlayıcı, hizmet sunduğu elektronik ortamı kullanan gerçek ve tüzel kişiler tarafından sağlanan içeriği kontrol etmek, bu içerik ve içeriğe konu mal veya hizmetle ilgili hukuka aykırı bir faaliyetin ya da durumun söz konusu olup olmadığını araştırmakla yükümlü değildir. ‘’

 

Yukarıda bahsi geçen metin, aracı hizmet sağlayıcıların yükümlülüklerini ortaya koyuyor ve az sonra bahsedeceğimiz kitaptan yapılan bir alıntı olduğunu da ifade etmekte fayda var diye düşünüyoruz. Kitap aynı zamanda ‘’ Sözleşmelerin hukuki niteliği, elektronik sözleşme mesafeli sözleşme ayrımı ve elektronik sözleşmenin mesafeli sözleşmeden ayrılması’’ gibi önemli konuları da ele alıyor. Hakan Tokbaş, Ali Suphi Kurşun, Şebnem Akipek Öcal, Umut Yeniocak, Turan Şahin, Mustafa Topaloğlu, Hayrunnisa Özdemir, Melek Bilgin Yüce, Yakup Korkmaz, Kemale Aslanova, Sera Reyhani Yüksel, Gülşah Vardar Hamamcıoğlu, Ertan Yardım, Cüneyt Bellican, Selin Sert Sütçü tarafından kaleme alınan ’E-Ticaret Sektöründe Tüketici Hukuku Uygulamaları’’ adlı eseri sizler de online olarak sipariş edebilir ve satın alabilirsiniz.Bu Bilgi Yararlı Oldu mu?
Anket Sonuçları
Kapat