0

Sigorta Hukuku Nedir?

 

Sigortacılık faaliyetlerini aktif bir şekilde sürdüren işletmelerin nasıl bir süreci takip etmeleri gerektiğini ve gösterdikleri faaliyetlerde hangi hususlara dikkat etmeleri gerektiğini, özetle bu işletmelerin çalışmalarını denetleyen ve düzenleyen hukuk birimine sigorta hukuku adı veriliyor. İki bölümde incelemek mümkündür. Hususi sigorta, kişiye özel çalışmaları kapsayan alt birim olarak kabul edilirken, sosyal sigorta ise toplulukların sosyal güvenceleri ile ilgileniyor.

Sigorta Hukuku Neden Gerekli?

İşletmelerin yaptığı hatalar ya da bireylerin sahip oldukları haklardan haberdar olmaması, bu alandaki hukuki sorunları da beraberinde getiriyor. Bu sorunları en aza indirgemek ve insanlara sahip oldukları hakları tanıtabilmek, anlatabilmek ve sorunları kısa sürede çözebilmek adına sigorta hukukuna her zaman için ihtiyacımız olacaktır.

Yaşanan sorunların sigorta kapsamında olup olmadığı, her iki tarafın bu tür durumlarda nasıl hareket etmeleri gerektiği ve yasal sürecin nasıl işleyeceği gibi soru işaretleri, sigorta hukuku ile birlikte resmi olarak yanıt buluyor.

Sigorta Hukuku ile İlgili Yardımcı Kaynaklara Nereden ve Nasıl Ulaşabilirim?

İhtiyacınız olan eserlere online dünya aracılığı ile ve güvenilir siteler üzerinden daha kısa sürede ulaşabiliyorsunuz. hukukfuar.com adresindeki Sigorta Hukuku Kitapları kategorisi de bu bağlamda sizlere yardımcı olmaya devam ediyor. Çok sayıda kitabın yer aldığı bu kategori, uygun fiyatlar ile de kitapsever dostlarımıza fırsatlar sunuyor. Dilerseniz incelemelerinizi yapabilir ve ihtiyacınız olan kitabı sepetlerinize ekleyerek sipariş verebilirsiniz.Bu Bilgi Yararlı Oldu mu?
Anket Sonuçları
Kapat